logo

“וויספר” התמנון הסגול – סטודיו למיתוג עסקי, צעיר, חי ובועט, המשלב בתוכו מגוון אפיקים היוצרים תדמית נכונה עבור העסק שלך.

אנחנו חבר’ה צעירים הנושמים קריאטיב ומבינים שהתוכן הוא המלך, עומדים מאחורי הקלעים של המותג “וויספר”.

חיפה, ישראל  – 054-632-5488
studiowhisper.com@gmail.com
 

Whisper Studio - סטודיו לעיצוב גרפי

הנפילה של אדובי

הנפילה של אדובי

עולם עריכת התמונות, הוידיאו והיצירה בפלטפורמה הדיגיטלית תמיד נשען על אדובי מאז 1990 ככלי מרכזי שיוביל את “עולם העיצוב” למדרגה הבאה ויספק לאומנים את כלי היצירה המדוקיים והמוצלחים ביותר.

תוצאת תמונה עבור ‪ADOBE MUSE‬‏

וזה לפחות מה שחשבתי עד לשנתיים שלוש האחרונות ובעיקר עד להכרזה האחרונה שלהם, שהם מוציאים את אדובי מיוז משימוש, טוב לא בדיוק הם בעיקר לא יספקו עדכונים וכנראה התוכנה “תלך לעולמה”.

ההכרזה הזאת גרמה למלא סדקים באמון של מאות אלפי לקוחות שסמכו באופן גורף ומוחלט על אדובי, מיוז למי שלא מכיר היא תוכנה לבניית אתרים, תוכנה מאוד יעילה, אינטרפייס כמעט זהה למה שאנחנו מכירים באילוסטרייטור ובעקרון כלי פשוט ויעיל שמספק את החבילה.

התוכנה קיימת מסוף 2012 וב2014 יצרה קהילת משתמשים מאוד רחבה שקיימת עד היום! מעבר לכך התוכנה מספקת “וידג’טים” שהם בדר”כ תוספות קטנות ויעילות שנוצרות על ידי הקהילה ונותנות מענה לפיצ’ר מסויים. היופי בוידג’טים שהם נותנים לך מענה לדברים לא שיגרתיים שאתה לפתע צריך במהלך העבודה.  אחד הפיצ’רים שניחשפתי אליו לאחרונה הוא מיוז-וורדפרס, הכלי מייצר המרה מלאה מתוכנה אל תוכנה ונותן אפשרות לאינטגרציה מהצד השני (וורדפרס). אני מאמין כי הכוח האפשרי לדבר הזה הוא לא ניתן לעיכול.

תוצאת תמונה עבור ‪ADOBE MUSE WIDGETS‬‏

ההחלטה לסגור את התוכנה הינה דרמטית בהחלט מכיוון שאף פעם לא ננקט צעד כה חריף, אדובי כן סגרו תוכנות בעבר (FLASH,ANIMATE EDGE,FIREWORKS) אבל לא בצורה כזאת, אדובי תמיד הציעו אלטרנטיבה לאותם הקהלים. הפעם זה לא קרה, ב26 במרץ 2018 החליטה להודיעה לציבור הרחב כי היא תפסיק לפתח את התוכנה לאחר העדכון האחרון שלה, מה שזה אומר לנו כמשתמשים שהשקיעו אלפי שעות למידה, הבנה, יצירת מניפולציות (שלא לדבר על הקהל הישראלי שמתמודד עם היישור מימין לשמאל) האמינו כי המוצר ישרת אותם לעתיד של נישת האתרים.

ההנחה הרחבה מרוב המקומות שניתקלתי בהם עד כה מאז ההודעה היא שאנשים מאבדים אמון בחברה, הרבה אנשים התחילו למכור את המניות שלהם ויותר חמור מכך אנשים שמתעסקים בייצוג ובפרסום של נושאים שונים בקהילת העיצוב נוצר משבר אמון. נזק בתדמית זה הדבר החמור ביותר שאדובי יכולה לעשות לקהל יעד שלהם, אם אני אראה תוכנה חדשה ויעילה שתיצא לאדובי – הרושם הראשוני שלי יהיה כבר ב20 אחוז פחות, איך אני ייוכל לדעת שהכלי הזה ישרת אותי לתווך הארוך? האם שווה להשקיע את מיטב המאמצים בהבנה של התוכנה? ועוד מליון שאלות נוספות שההכרזה “הקטנה” הזאת יוצרת אצלינו.

ישנם מאות כלים שאיתם ניתן להחליף את התוכנה, אחת מהן היא WEBFLOW מבדיקה קצרה וממספר קליפים שצפיתי בתוכנה ניתן להסיק כי הכלי אכן יעיל, הבעיה שזה יושב על ענן, ובכן זה מה שמתרחש בכל התעשייה הזאת. לטפל באתר של לקוח שיושב על תוכנה של מישהו אחר כמובן גם מייצר ספק- אינך יכול לגעת פיזית בפרודוקט אלא אם כן אתה מיצא אותו, אין לך אפשרות לא לייצר יותר מאתר אחד כי אתה סוג של מחוייב להמשיך לשלם דמי מנוי (מה אם הלקוח שלך ירצה שינוי?) קיימות מספר שאלות מסביב להנגשת הטיפול של האתר אבל מעבר לזה לא ניתן לדמיין כלי יותר יעיל ממנו.

שורה תחתונה כן צריך להסתכל מסביב ולבדוק אלטרנטיבות ועם זאת לקוות כי אדובי כן תחליט לשחרר את התוכנה כקוד פתוח (ספק רב) והקהילה תוכל להמשיך להניע אותו קדימה.